Search for:

Khachapuri su sūriu uždarytas

Khachapuri yra nacionalinis gruzinų miltinis patiekalas, kuriame yra daug sūrio (pagal svorį chačapuryje sūrio yra maždaug dvigubai daugiau nei miltuose). Patiekalas khachapuri paplitęs visoje respublikos teritorijoje ir turi keletą veislių. Iš išorės chačapuri primena didelius koldūnus (uždarus ir atvirus).

Tešla chačapuriui. Minkšta chačapuri tešla formaliai gali būti vadinama sviestine nerauginta tešla, tačiau dažniausiai ji yra tarpinė tarp mielių ir neraugintos, nes tikram chačapuriui į tešlą įdedama rūgšti matzoni terpė, į kurią dedama kepimo miltelių – sodos. Tešla minkoma lėtai.

Khachapuri ingredientai (keturi variantai):
1) stiklinė matzo, 2 kiaušiniai, 0,25 arbatinio šaukštelio druskos;
2) 0,5 l pieno, 2 kiaušiniai, 0,5 šaukštelio druskos, 1 arbatinis šaukštelis cukraus;
3) 0,5 l matzo, 1 kiaušinis, 0,5 arbatinio šaukštelio sodos;
4) 2 stiklinės pieno, 0,25 arbatinio šaukštelio druskos.

Įdaras chačapuriui. Khachapuri įdarui naudojami šie sūriai: Imereti, Chanach, Kobi ir sūris. Pirmiausia sūris išvalomas nuo druskos, supjaustomas plokščiais 1 cm storio griežinėliais, dedamas į emaliuotą indą, užpilamas šaltu vandeniu (tik jaunas Imereti sūris iš anksto nemirkomas), uždaromas dangčiu ir mirkyti 2-5 valandas, priklausomai nuo sūrio sūrumo laipsnio. Tada sūris metamas į kiaurasamtį, šiek tiek rankomis išspaudžiamas per marlę ar kaliuką, po to sumušamas, įmaišant išplaktus žalius kiaušinius ir sviestą arba ghi. Iš gauto mišinio formuojami didelio obuolio dydžio rutuliukai ir paliekami “brandinti” 2-3 valandas ar net ilgiau.

Khachapuri paruošimas. Išminkykite tešlą, padalinkite į 4 lygias dalis, kiekvieną iš jų iškočiokite plonais blynų sluoksniais, kurie yra šiek tiek storesni nei makaronams. Paruoštą įdarą užtepkite ant sluoksnių ne storesniu nei 0,5 cm sluoksniu, ant viršaus dėkite tokį pat mažesnio skersmens sluoksnį. Tvirtai suspauskite chačapurio kraštus.

Įkaitinkite ketaus keptuvę, patepkite aliejumi (apie 0,5 a. šaukšto kiekvienam chačapuriui), dėkite chačapurius siūle žemyn (jei chačapuriai užsidarę), viršų uždenkite dangčiu arba lėkšte ir kepkite. 8-10 minučių ant vidutinės ugnies, kol viena pusė neapskrus. Tada apverskite į kitą pusę, aptepkite viršų sviesto ir kiaušinių mišiniu ir toliau kepkite be dangčio.

Iškepus ištepkite chačapurius sviestu ir patiekite karštus.

Dėl nedidelio chačapuri tešlos ir įdaro sudėties skirtumo, taip pat ir tos pačios sudėties tešlos paruošimo būdų, chačapuri “veislių” skaičius yra gana didelis. Praktiškai kiekviena šeimininkė chačapurį ruošia kažkiek savaip, o tai natūraliai paveikia patiekalo skonį.

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required